20180605 154708 2

W dniach 21.05 – 09.06 w Instytucie Neofilologii i Badań Interdyscyplinarnych gościł Profesor Oleg Fedotov – znany i ceniony rosyjski teoretyk oraz historyk literatury, pracownik Państwowego Uniwersytetu Pedagogicznego w Moskiwe. Profesor O. Fedotov jest autorem kilkuset prac naukowych, w tym 40 monografii na temat twórczości takich pisarzy i poetów rosyjskich, jak: A. Błok, A. Achmatowa, L. Gumilow, M. Cwietajewa, A. Biełyj, M. Wołoszyn, W. Nabokow i wielu innych. W Siedlcach na Uniwersytecie, Pan Profesor poprowadził zajęcia dla studentów filologii, sp. język rosyjski w biznesie oraz język rosyjski w biznesie z translatoryką.