W ubiegłym tygodniu Narodowa Agencja Wymiany Akademickiej ogłosiła w systemie wyniki konkursu w programie: Promocja języka polskiego. Nasz wniosek (nr umowy projektu: PJP/PJP/2019/1/00016/U), zgłoszony we wrześniu 2019: Warsztaty języka polskiego specjalistycznego dla studentów i doktorantów sekcji polonistycznej, realizowany we współpracy z uczelnią czeską w Ołomuńcu (Uniwersytet Palackiego), otrzymał bardzo wysoką notę: na 100 pkt. recenzenci przyznali mu 99 pkt.

Warsztaty z języka polskiego specjalistycznego – medycznego, dziennikarskiego, biznesowego, prawnego i prawniczego, będą odbywały się w Czechach, na Uniwersytecie Palackiego.

Koordynatorem projektu jest dr hab. Beata Walęciuk-Dejneka, profesor uczelni.

Projekt jest realizowany przez Ośrodek Języka Polskiego i Kultury Polskiej we współpracy z Instytutem Językoznawstwa i Literaturoznawstwa.