IMG 8647

W dniu 9 grudnia 2019 Koło Naukowe Polonistów po raz piąty zorganizowało w studenckim klubie PeHa spotkanie literackie: „Przy lampce”. Czytanie literatury: Olga Tokarczuk. Tym razem studenci polonistyki, a także zaproszeni goście – stypendyści programu: POLONISTA  Narodowej Agencji Wymiany Akademickiej, czytali fragmenty prozy Olgi Tokarczuk, polskiej noblistki.

Spotkania, których celem jest głośne czytanie wybranych fragmentów literatury polskiej czy obcej, traktujemy jako możliwość rozmów o literaturze, jej poznawanie i odkrywanie sensów, wymianę poglądów i zdań.

Szóste spotkanie Koła Naukowego Polonistów planowane jest już w nowym roku –

13 stycznia 2020 o g. 19.00 w klubie PeHa. Będzie to: „Przy lampce. Czytanie: Literackie wybory studentów”. Zapraszamy.

Organizatorki spotkań:

Michalina Skrzypek

Wiktoria Świętuchowska

Aleksandra Zwierzyńska

(studentki III roku filologii polskiej)

Maria Aleksandra Szymczak

Krzysztof Dziwulski

(studenci I roku filologii polskiej)

Opieka merytoryczna:

dr hab. Beata Walęciuk-Dejneka, profesor uczelni