Asystentka badawczo-dydaktyczna w Instytucie Językoznawstwa i Literaturoznawstwa UWS. Pracuje nad rozprawą doktorską poświęconą twórczości Tadeusza Micińskiego. Autorka kilkudziesięciu artykułów naukowych z zakresu literaturoznawstwa, publikowanych w monografiach wieloautorskich oraz punktowanych czasopismach. Redaktorka prowadząca serii wydawniczej poświęconej zwierzętom w literaturze (Studies Animals | Plants, aktualnie seria liczy 7 tomów) oraz kilku monografii wieloautorskich. Członek rady wydawniczej oraz redaktor techniczna czasopisma naukowego „Inskrypcje.Półrocznik”. Organizatorka kilkunastu konferencji naukowych, również czynna uczestniczka konferencji o ogólnopolskim i szerszym zasięgu. W swoich badaniach skupia się na literaturze epoki Młodej Polski, dwudziestolecia międzywojennego oraz nowszej, wraz z ich korelacjami z epokami dawniejszymi. Specjalnym obszarem zainteresowań mgr Długołęckiej-Pietrzak jest literatura dla dzieci i młodzieży: z tego zakresu opublikowała szereg naukowych artykułów. Jest członkiem polskiej sekcji IBBY. Jej zainteresowania badawcze obejmują także teorię literatury. W ramach promocji czytelnictwa od 2017 roku prowadzi w social mediach profil @meaculpabibliophilia, na którym opublikowała ponad 1000 recenzji najnowszej literatury, w tym również literatury dla dzieci. Kieruje wydawnictwem naukowym Stowarzyszenia Instytutu Kultury Regionalnej i Badań Literackich im. Franciszka Karpińskiego w Siedlcach. Jest edytorką i redaktorką techniczną ponad 100 książek. Jako lektorka języka polskiego współpracuje z Ośrodkiem Języka Polskiego i Kultury Polskiej UWS, prowadząc zajęcia z cudzoziemcami.

-----

Wykształcenie:

2013 – Magister Filologii Polskiej (Uniwersytet Przyrodniczo-Humanistyczny w Siedlcach)

2014/2015 – Studia Podyplomowe Literatura i książka dla dzieci i młodzieży w świetle wyzwań nowoczesności (Uniwersytet Warszawski)

2023/2024 – Podyplomowe Studia Języka Polskiego Jako Obcego i Jako Drugiego (Uniwersytet w Siedlcach)

-----

Publikacje:

ORCID 0000-0003-2372-7117

BAZA WIEDZY UWS


Szanowni Studenci, Szanowni Nauczyciele Akademiccy,

Redakcja „Głosu Studenckiego” ma przyjemność ogłosić nabór tekstów do drugiego numeru naszego pisma. Serdecznie zachęcamy wszystkich do nadsyłania swoich prac.

Przyjmujemy różnorodne formy twórczości, w tym:
• recenzje,
• felietony,
• eseje,
• ciekawostki z życia literatów;
• poezję i prozę,
• teksty do działu varia.
Prosimy o przesyłanie swoich tekstów do 30 grudnia. Wszelkie prace prosimy kierować na adres mailowy redakcji – Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. albo na adres redaktora naczelnego – Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Z niecierpliwością czekamy na Państwa teksty! 
Redakcja „Głosu Studenckiego”

głos studencki

prt 3

 filologia angielska
 FILOLOGIA POLSKA
 LZA
 LOG