6 IMG 90471

13 stycznia 2020 Koło Naukowe Polonistów już po raz szósty zorganizowało w studenckim klubie PeHa spotkanie literackie: „Przy lampce”. Czytanie: Literackie wybory studentów. Tym razem studenci polonistyki zaprezentowali swoje ulubione książki / lektury i to wcale niepochodzące z kanonu wielkiej literatury. Znalazły się wśród nich przede wszystkim publikacje współczesnych pisarzy polskich, ale i obcych. Młodzi poloniści, jak i zaproszeni goście: stypendyści programu POLONISTA Narodowej Agencji Wymiany Akademickiej, a także inni uczestnicy chętnie włączali się dyskusji po lekturze tekstów. Miłe spotkanie trwało kilka godzin.

Następna „literacka uczta” zaplanowana jest na 9 marca 2020 o g. 19.00 w klubie PeHa. Będzie to: „Przy lampce. Czytanie literatury. Spotkanie siódme: Ogień.

Zapraszamy!

Organizatorzy spotkania:

Wiktoria Świętuchowska

Aleksandra Zwierzyńska

(studentki III roku filologii polskiej)

Aneta Olszewska

Albert Michalak

(studenci I roku filologii polskiej)

Opieka merytoryczna:

dr hab. Beata Walęciuk-Dejneka, profesor uczelni