Z okazji Międzynarodowego Dnia Języka Ojczystego – tym razem obchodzonego pod hasłem „Wspieranie wielojęzyczności na rzecz edukacji włączającej i integracji społecznej” - 22 lutego 2021 roku zorganizowane zostało spotkanie naukowe w Instytucie Językoznawstwa i Literaturoznawstwa.

Gość honorowy zebrania, Prof. dr hab. Józef Porayski-Pomsta, Prezes Towarzystwa Kultury Języka, zaprezentował działalność Towarzystwa oraz tradycje obchodów Międzynarodowego Dnia Języka Ojczystego.

Dr hab. Katarzyna Sobstyl wygłosiła dla uczniów, studentów, nauczycieli, pracowników Instytutu, członków TKJ wykład on-line na temat Kultura języka w sytuacjach codziennych z perspektywy polonisty i glottodydaktyka.

Kolejne już spotkanie, odbywające się na platformie Meet, cieszyło się równie dużym zainteresowaniem, jak poprzednie. Wzięło w nim udział kilkadziesiąt osób z różnych szkół i uczelni oraz kilkoro gości z Ukrainy, uczących się tam języka polskiego jako obcego. Wystąpienie Pani Profesor wywołało żywą dyskusję i stało się okazją do refleksji nad stosownością w komunikacji oficjalnej i nieoficjalnej.

Organizatorzy wydarzenia - Towarzystwo Kultury Języka Oddział w Siedlcach oraz Instytut Językoznawstwa i Literaturoznawstwa Uniwersytetu Przyrodniczo-Humanistycznego w Siedlcach - serdecznie dziękują za udział w wydarzeniu i zapowiadają kolejne spotkania.

Wykład kultura języka w sytuacjach codziennych. Strona tytułowa prezentacji

 

Wykład kultura języka w sytuacjach codziennych. Przykłady błędów

 

Wykład kultura języka w sytuacjach codziennych. Screenshot ze spotkania online


Szanowni Studenci, Szanowni Nauczyciele Akademiccy,

Redakcja „Głosu Studenckiego” ma przyjemność ogłosić nabór tekstów do drugiego numeru naszego pisma. Serdecznie zachęcamy wszystkich do nadsyłania swoich prac.

Przyjmujemy różnorodne formy twórczości, w tym:
• recenzje,
• felietony,
• eseje,
• ciekawostki z życia literatów;
• poezję i prozę,
• teksty do działu varia.
Prosimy o przesyłanie swoich tekstów do 15 grudnia. Wszelkie prace prosimy kierować na adres mailowy redakcji – Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. albo na adres redaktora naczelnego – Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Z niecierpliwością czekamy na Państwa teksty! 
Redakcja „Głosu Studenckiego”

głos studencki

prt 3

 filologia angielska
 FILOLOGIA POLSKA
 LZA
 LOG