relacja z przebiegu konkursu, otwarcia oraz wręczenia nagródJuż po raz czwarty w naszym Instytucie zorganizowany został Konkurs Wymowy Angielskiej, którego ideą jest  propagowanie kultury poprawnej wymowy.
Konkurs zainaugurował Dyrektor Instytutu Językoznawstwa i Literaturoznawstwa dr hab. Sławomir Sobieraj, prof. uczelni.
Do
 konkursu dniu 10 czerwca 2022 r. przystapiło 12 uczniów z trzech szkół średnich:

- I Liceum Ogólnokształcącego im. M. Skłodowskiej-Curie w Sokołowie Podlaskim

- Zakładu Doskonalenia Zawodowego im. K. K. Baczyńskiego w Białej Podlaskiej

- I Liceum Ogólnokształcącego im. B. Prusa w Siedlcach

Laureatami konkursu zostali:

I miejsce -  Weronika Koszel /I Liceum Ogólnokształcące im. B. Prusa w Siedlcach/

II miejsce -   Michał Chaciński / I Liceum Ogólnokształcące im. B. Prusa w Siedlcach/

III miejsce - Igor Andrzejuk /Zakład Doskonalenia Zawodowego im. K. K. Baczyńskiego w Białej Podlaskiej/

Wyróżnienia otrzymały:

Zofia Domańska (I Liceum Ogólnokształcące im. B. Prusa w Siedlcach)

Martyna Myszkowska (I Liceum Ogólnokształcące im. B. Prusa w Siedlcach)

Nagrody (zestawy atrakcyjnych materiałów edukacyjnych) dla laureatów, osób wyróżnionych i pozostałych uczestników konkursu ufundowały wydawnictwa Macmillan, Oxford i Pearson.

Dziękujemy wszystkim za udział w konkursie i gratulujemy zwycięzcom!

Komitet organizacyjny konkursu: dr Katarzyna Mroczyńska, dr Magdalena Wieczorek

person macmilan   logo duze