plakat festiwal nauki i sztuki 2022 kopia

Zapraszamy Państwa do udziału w XXIV Festiwalu Nauki i Sztuki, który odbędzie się w dniach 17-18. listopada 2022 r. „Nasze” zajęcia, prowadzone przez przedstawicieli Instytutu, odbędą się w czwartek, 17.11.2022 r. Zachęcamy do zapisów! :)

  • 8.55 – 9.40 Żyliśmy razem przez wieki – ślady kultury żydowskiej w języku i kuchni polskiej (wykład) dr Katarzyna Mroczyńska (Instytut Językoznawstwa i Literaturoznawstwa UPH w Siedlcach), zajęcia odbędą się w LO im. B.Prusa w Siedlcach.
  • 9.00 – 10.00 Polski klasyk Bruno Schulz na tle multikulturalnego Drohobycza lat 30-tych (wykład z elementami dyskusji), ul. 3 Maja 54, Aula 303 – dr Oksana Blashkiv (Instytut Językoznawstwa i Literaturoznawstwa, Wydział Nauk Humanistycznych UPH w Siedlcach). Zgłoszenia: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
  • 10.00 – 11.30 Kultura funeralna w XXI wieku (wykład), ul. Żytnia 39, sala 3.12 – dr Barbara Stelingowska (Instytut Językoznawstwa i Literaturoznawstwa UPH Siedlce). Zapisy: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
  • 11.30 – 13.00 Mazurek Dąbrowskiego i coś jeszcze, ul. Żytnia 39, sala koncertowa – dr Adriana Pogoda-Kołodziejak (Instytut Językoznawstwa i Literaturoznawstwa UPH Siedlce), dr Rafał Roguski (Instytut Historii UPH Siedlce). Zapisy: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Szanowni Studenci, Szanowni Nauczyciele Akademiccy,

Redakcja „Głosu Studenckiego” ma przyjemność ogłosić nabór tekstów do drugiego numeru naszego pisma. Serdecznie zachęcamy wszystkich do nadsyłania swoich prac.

Przyjmujemy różnorodne formy twórczości, w tym:
• recenzje,
• felietony,
• eseje,
• ciekawostki z życia literatów;
• poezję i prozę,
• teksty do działu varia.
Prosimy o przesyłanie swoich tekstów do 15 grudnia. Wszelkie prace prosimy kierować na adres mailowy redakcji – Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. albo na adres redaktora naczelnego – Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Z niecierpliwością czekamy na Państwa teksty! 
Redakcja „Głosu Studenckiego”

głos studencki

prt 3

 filologia angielska
 FILOLOGIA POLSKA
 LZA
 LOG