zdjecie1

2 grudnia 2022 roku w I Liceum Ogólnokształcącym im. Marii Skłodowskiej-Curie w Sokołowie Podlaskim odbył się konkurs recytatorski, któremu patronował Instytut Językoznawstwa i Literaturoznawstwa Uniwersytetu Przyrodniczo-Humanistycznego w Siedlcach. Koordynatorką konkursu od wielu lat jest Pani Agnieszka Babicka.

W tym samym dniu dr hab. Roman Bobryk, prof. uczelni oraz dr Ewa Kozak przeprowadzili lekcje akademickie dla uczniów liceum. Prof. Roman Bobryk poprowadził warsztaty interpretacyjne dotyczące poezji Tadeusza Kubiaka, natomiast dr Ewa Kozak poprowadziła zajęcia warsztatowe z zakresu wymowy języka rosyjskiego dla klasy trzeciej humanistycznej i pierwszej lingwistycznej.

zdjecie3

zdjecie2