W dniu 11 stycznia dr Agnieszka Kijak, adiunkt IJiL przeprowadziła lekcję akademicką nt. Odmian środowiskowych i regionalnych w języku dla uczniów Liceum Ogólnokształcącego im. gen. Władysława Sikorskiego w Międzyrzecu Podlaskim. Jej tematem była wielość odmian języka. Uczniowie dowiedzieli się o tym, że chociaż jest jeden język polski, to występuje w wielu wariantach: i ustnym i pisemnym, a także oficjalnym i nieoficjalnym. W ramach dyskusji ustalili, że istnieją również odmiany regionalne i środowiskowe. Na koniec zajęć sprawdzili swoją wiedzę w praktyce, dostosowując wypowiedź do odpowiedniej sytuacji komunikacyjnej.

dr Agnieszka Kijak  prowadzi lekcje  akademicką, wyświetla prezentację uczniom   kartka z zadaniami dla uczniów