W dniu 05.04.2023 r. w Rektoracie UPH odbyła się XI edycja Dyktanda Siedleckiego. Do zmagań z ortografią przystąpili zarówno studenci, doktoranci, jak również absolwenci, pracownicy i przyjaciele UPH. W tej edycji motywem przewodnim była przyjaźń. Tekst Dyktanda przygotowała dr Agnieszka Kijak – językoznawczyni z Instytut Językoznawstwa i Literaturoznawstwa.
XI Dyktando Siedleckie otworzył Dyrektor Instytutu Językoznawstwa i Literaturoznawstwa UPH dr hab. Sławomir Sobieraj, prof. uczelni, który przywitał uczestników oraz przybliżył ideę wydarzenia. Natomiast tekst podyktował dr hab. Andrzej Borkowski, prof. uczelni.
profesor  Sławomir Sobieraj przemawia przed rozpoczęciem pisania XI dyktanda

zdjęcia: Facebook UPH