18 maja w księgarni Państwowego Instytutu Wydawniczego przy ul. Foksal 17  w Warszawie odbyło się spotkanie promujące świeżo wydane książki emigracyjnego prozaika Andrzeja Bobkowskiego (1913-1961) “Na tyłach. Eseje i szkice” i “Spotkanie. Opowiadania”. Spotkanie poprowadził red. Janusz Drzewucki, a udział w nim wzięli prof. Tomasz Wójcik z Uniwersytetu Warszawskiego i edytor obu tomów, dr hab. Krzysztof Ćwikliński, pracownik Instytutu Językoznawstwa i Literaturoznawstwa UPH. W tomach „Spotkanie” i „Na tyłach” zebrany został cały prawie dorobek nowelistyczny i eseistyczny autora sławnych „Szkiców piórkiem”.  Tom „Spotkanie” zawiera m.in. tak wybitne opowiadania jak „Coco de Oro”, „Punkt równowagi”, czy „Spadek”, natomiast tom "Na tyłach" m.in. szkice o Hermannie Keyserlingu, o "Dysku olimpijskim" Jana Parandowskiego, o Michale Choromańskim, Josephie Conradzie oraz wspomnienie z brawurowej budowy kolejki na Kasprowy Wierch w roku 1935.

prof. Ćwikliński w trakcie rozmowy nt książek Bobkowskiego siedzi w gronie 2 mężczyzn

Bobkowski zdjęć z lat młodości, siedzi na krześle i trzyma książki na kolanach A. Bobkowski okładki nowych książek