Na przełomie maja i czerwca 2023 r. mgr Izabella Leśniczuk, asystent Instytutu Językoznawstwa i Literaturoznawstwa,  Zuzanna Tokajuk i Weronika Pogonowska, studentki I roku Logopedii na Wydziale Nauk Humanistycznych, wzięły udział w cyklu audycji pt. Czy to na pewno opóźniony rozwój mowy? oraz Afazji poudarowej i afazji u dzieci w Katolickim Radio "Podlasie". Audycja dotyczyła zagadnień zaburzeń mowy, jakim są alalia/opóźniony rozwój mowy, afazja poudarowa, afazja motoryczna oraz afazja sensoryczna.
Celem audycji było zwrócenie uwagi młodym rodzicom na pierwsze objawy, etiologię, patomechanizm ORM oraz afazji. Nie zapomniałyśmy również wspomnieć o istocie profilaktyki logopedycznej i wczesnej stymulacji rozwoju systemu językowego.
Nagrania będzie można odsłuchać w każdy czwartek stronie KRP. Serdecznie zapraszamy!
panie z logopedii siedzą przy stole w trakcie wywiadu w radio  radio nagranie