Na przełomie maja i czerwca 2023 r. mgr Izabella Leśniczuk, asystent Instytutu Językoznawstwa i Literaturoznawstwa,  Zuzanna Tokajuk i Weronika Pogonowska, studentki I roku Logopedii na Wydziale Nauk Humanistycznych, wzięły udział w cyklu audycji pt. Czy to na pewno opóźniony rozwój mowy? oraz Afazji poudarowej i afazji u dzieci w Katolickim Radio "Podlasie". Audycja dotyczyła zagadnień zaburzeń mowy, jakim są alalia/opóźniony rozwój mowy, afazja poudarowa, afazja motoryczna oraz afazja sensoryczna.
Celem audycji było zwrócenie uwagi młodym rodzicom na pierwsze objawy, etiologię, patomechanizm ORM oraz afazji. Nie zapomniałyśmy również wspomnieć o istocie profilaktyki logopedycznej i wczesnej stymulacji rozwoju systemu językowego.
Nagrania będzie można odsłuchać w każdy czwartek stronie KRP. Serdecznie zapraszamy!
panie z logopedii siedzą przy stole w trakcie wywiadu w radio  radio nagranie 

Szanowni Studenci, Szanowni Nauczyciele Akademiccy,

Redakcja „Głosu Studenckiego” ma przyjemność ogłosić nabór tekstów do drugiego numeru naszego pisma. Serdecznie zachęcamy wszystkich do nadsyłania swoich prac.

Przyjmujemy różnorodne formy twórczości, w tym:
• recenzje,
• felietony,
• eseje,
• ciekawostki z życia literatów;
• poezję i prozę,
• teksty do działu varia.
Prosimy o przesyłanie swoich tekstów do 15 grudnia. Wszelkie prace prosimy kierować na adres mailowy redakcji – Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. albo na adres redaktora naczelnego – Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Z niecierpliwością czekamy na Państwa teksty! 
Redakcja „Głosu Studenckiego”

głos studencki

prt 3

 filologia angielska
 FILOLOGIA POLSKA
 LZA
 LOG