Dr Walentyna Krupowies w ramach stażu naukowego na Uniwersytecie Wileńskim przeprowadziła w dn. 18.12.2023 r. zajęcia ze studentami filologii polskiej nt. „Historia Jakuba Franka i frankistów przez Olgę Tokarczuk opowiedziana”. Studentom zostały przybliżone korzenie religijno-filozoficzne doktryny frankistowskiej oraz historia frankizmu. Podczas drugiej części zajęć omówiono konstrukcję powieści, problematykę narracji i narratorów, zinterpretowano postać Jakuba Franka jako nośnika dyskursu mesjanistycznego i emancypacyjnych treści zawartych w tym dyskursie.

Krupoves wilno  krupoves wilno2