W dniach 3-7 lipca dr Agnieszka Sienkiewicz-Charlish wzięła udział w Czwartym Światowym Kongresie Literatury Szkockiej (4th World Congress of Scottish Literatures). Kongres odbył się na Uniwersytecie w Nottingham w Anglii. Pani doktor wygłosiła referat na temat Susan Ferrier - nieco zapomnianej pisarki szkockiej, która pisała w tym samym czasie co Jane Austen, a jej powieści cieszyły się bardzo dużą popularnością do połowy XIX wieku.
Kongres został zorganizowany przez International Association for the Study of Scottish Literatures (IASSL). Kolejny kongres odbędzie się w Filadelfii w 2027 roku.
s ch   s ch1 konf