W dniu 10 października dr hab. Barbara Stelingowska, prof. uczelni, na zaproszenie Szkoły Podstawowej z Oddziałami Integracyjnymi nr 6 w Siedlcach przeprowadziła szkolenie dla nauczycieli pt. „Metodyka nauczania języka polskiego jako obcego”. Uczestnicy zapoznali się z nowoczesnymi materiałami dydaktycznymi, które mogą wykorzystać w swojej codziennej pracy z uczniami. Otrzymali wskazówki praktyczne, materiały online do pracy z dziećmi dwujęzycznymi, z doświadczeniem migracyjnym oraz z uchodźcami. Nauczyciele języka polskiego mieli możliwość zapoznania się z różnorodnymi podręcznikami i narzędziami wspierającymi nauczanie czytania, pisania, mówienia i słuchania. Wspólna wymiana pomysłów pozwoliła uczestnikom zyskać motywację do wprowadzania innowacyjnych metod nauczania. Dzięki takim inicjatywom, edukacja staje się bardziej dostępna i dostosowana do potrzeb wszystkich uczniów, co jest szczególnie istotne w kontekście różnorodności kulturowej i językowej w polskich szkołach.

zdjęcia dyplomu za przeprowadzenie szkolenia oraz widok na salę szkoleniową