W dniach 09-17.10.2024 r. mieliśmy po raz kolejny przyjemność gościć amerykańskie wolontariuszki z organizacji Global Volunteers. Tym razem zajęcia konwersacyjne ze studentami filologii prowadziła Barbara Dunham i JoAnne Zoff. Obie panie są emerytowanymi prawniczkami, Barbara Dunham specjalizowała się w ochronie zdrowia, a Joanne Zoff przepracowała ponad 40 lat w Senacie stanu Minnesota. Na zajęciach konwersacyjnych studenci mieli okazję wykorzystać swoje umiejętności językowe, rozmawiając o aspektach kulturowych, politycznych i ekonomicznych życia w USA i Polsce. Odbył się również wykład gościnny, poprowadzony wspólnie przez Barbarę i JoAnne, pt. Legal System in the USA: State versus Federal Laws. Czekamy z niecierpliwością na kolejne spotkanie z Global Volunteers.

gb3
 gb5
 gv4  gv1.jpg
gb7 gv8

Szanowni Studenci, Szanowni Nauczyciele Akademiccy,

Redakcja „Głosu Studenckiego” ma przyjemność ogłosić nabór tekstów do drugiego numeru naszego pisma. Serdecznie zachęcamy wszystkich do nadsyłania swoich prac.

Przyjmujemy różnorodne formy twórczości, w tym:
• recenzje,
• felietony,
• eseje,
• ciekawostki z życia literatów;
• poezję i prozę,
• teksty do działu varia.
Prosimy o przesyłanie swoich tekstów do 15 grudnia. Wszelkie prace prosimy kierować na adres mailowy redakcji – Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. albo na adres redaktora naczelnego – Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Z niecierpliwością czekamy na Państwa teksty!
Redakcja „Głosu Studenckiego”