W dniu 18 października w Ministerstwie Nauki i Szkolnictwa Wyższego w Warszawie odbyło się sympozjum naukowo-praktyczne pt. „Nauki humanistyczne i społeczne w działaniu. Kryterium trzecie w ewaluacji jakości działalności naukowej”. Celem sympozjum było opracowanie rekomendacji dotyczących funkcjonowania kryterium trzeciego w procesie ewaluacji oraz jego definicji w wymogach oceny z perspektywy osób prowadzących działalność naukową w dziedzinach humanistycznych i społecznych.

Podczas wydarzenia omawiano m.in. wyniki oceny jakości działalności naukowej w Polsce za lata 2017-2021 oraz analizowano rezultaty badań prowadzonych w ramach projektu „Społeczne Obiegi Wiedzy w Praktykach Humanistyki Akademickiej” (SOWA). Z badań tych wynika, że choć naukowcy uznają współpracę z otoczeniem społecznym i gospodarczym za istotny element swojej działalności, to często nie jest ona w pełni doceniana w procesie ewaluacji działalności naukowej.

Sympozjum zakończyło się dyskusją, która posłuży do sformułowania wniosków i rekomendacji stanowiących podstawę dalszych prac nad poprawą systemu ewaluacji działalności naukowej, ze szczególnym uwzględnieniem jej wpływu na otoczenie społeczne.

W wydarzeniu wzięli udział m.in. podsekretarz stanu w MNiSW Maciej Gdula oraz szef gabinetu politycznego Damian Syjczak, a także wielu badaczy z różnych ośrodków naukowych w Polsce. Z ramienia IJiL udział wzięły: dr hab. Barbara Stelingowska, prof. ucz., dr hab. Beata Walęciuk-Dejneka, prof. ucz., oraz dr Adrianna Urban-Rafałek, która uczestniczyła w spotkaniu zdalnie.

Zdjęcie z MNISW


Szanowni Studenci, Szanowni Nauczyciele Akademiccy,

Redakcja „Głosu Studenckiego” ma przyjemność ogłosić nabór tekstów do drugiego numeru naszego pisma. Serdecznie zachęcamy wszystkich do nadsyłania swoich prac.

Przyjmujemy różnorodne formy twórczości, w tym:
• recenzje,
• felietony,
• eseje,
• ciekawostki z życia literatów;
• poezję i prozę,
• teksty do działu varia.
Prosimy o przesyłanie swoich tekstów do 15 grudnia. Wszelkie prace prosimy kierować na adres mailowy redakcji – Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. albo na adres redaktora naczelnego – Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Z niecierpliwością czekamy na Państwa teksty! 
Redakcja „Głosu Studenckiego”

głos studencki

prt 3

 filologia angielska
 FILOLOGIA POLSKA
 LZA
 LOG