Aktualności

We środę 11 grudnia 2013 roku swe Zgromadzenie Walne miało Siedleckie Towarzystwo Naukowe. To stowarzyszenie funkcjonuje już 20 lat, powstało bowiem w roku 1993. Od początku jest związane ze środowiskiem uczelni siedleckiej, dzisiejszego Uniwersytetu Przyrodniczo-Humanistycznego. Towarzystwo jest wpisane do Krajowego Rejestru Sądowego, posiada także własny Statut. Sukcesywnie wspiera i popularyzuje twórczość naukową, literacką i artystyczną, umacnia więzi środowiska intelektualnego z regionem. Podczas ostatnich dwóch dekad opublikowało wiele wartościowych poznawczo książek (np. Słownik bibliograficzny Południowego Podlasia i Wschodniego Mazowsza, t. I, 2009). Towarzystwo współuczestniczy w organizowaniu licznych konferencji i seminariów naukowych. Każdego roku przyznaje Nagrodę Złotego Jacka za wybitne osiągnięcia w zakresie nauki, kultury i sztuki, promujące Podlasie jako region o bogatych i ciekawych tradycjach.

Prezesem STN w nowej kadencji Zarządu została prof. UPH dr hab. Violetta Machnicka, zarazem Dyrektor Instytutu Filologii Polskiej i Lingwistyki Stosowanej UPH. Pośród członków stowarzyszenia są poloniści i historycy kultury, w tym profesorowie Zofia Chyra-Rolicz, Antoni Czyż, Janina Gardzińska. Nowymi członkami STN też zostali m. in. poloniści – Prodziekan Wydziału Humanistycznego prof. Sławomir Sobieraj i dr hab. Joanna Kuć, obok przedstawicieli innych dyscyplin naukowych, wśród których są Prorektor UPH prof. Kazimierz Jankowski oraz prof. Marek Żabka z Wydziału Przyrodniczego UPH.

Oto pełny wykaz nowych władz Towarzystwa wybranych podczas Walnego Zgromadzenia 11 grudnia br.:

Zarząd STN

Konkurs wymowy angielskiej 1
Plakat konkurs na esej

konfrencja studencka 2024

Koło Naukowe Polonistów działające w Instytucie Językoznawstwa i Literaturoznawstwa UwS ma zaszczyt i przyjemność zaprosić studentów i doktorantów do wzięcia udziału w krajowej studencko-doktoranckiej konferencji naukowej – Oniryczne labirynty: marzenia senne i wyobraźnia w literaturze, kulturze i języku.
Szczegółowych informacji udzieli Państwu opiekun Koła Naukowego Polonistów, mgr Barbara Bandzarewicz: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

OFERTA STUDIÓW I I II STOPNIA