13 grudnia 2013 roku w pięknych wnętrzach Pałacu Ogińskich odbyła się podwójna uroczystość: I Zjazd logopedów regionu siedleckiego połączony z jubileuszem Profesora Stanisława Grabiasa. Większość przybyłych na to spotkanie logopedów wywodzi się z logopedycznej szkoły lubelskiej. Znaczy to, że Profesor Grabias ze swoim zespołem kształtował myślenie logopedyczne, budował kompetencje i sprawności logopedyczne. Dziś można już powiedzieć, że dotyczy to w mniejszym lub większym stopniu wszystkich logopedów. To zasługa kolejnych roczników „Logopedii”, książek z serii Komunikacja językowa i jej zaburzenia.

 

Od 3 lat Pan Profesor pracuje w Ośrodku Logopedycznym Zakładu Językoznawstwa i Logopedii Instytutu Filologii Polskiej i Lingwistyki Stosowanej Uniwersytetu Przyrodniczo-Humanistycznego w Siedlcach. Pracuje u nas... Bardzo to cenimy.

 

Miejsce spotkania i obecność znakomitych gości pokazały, że środowisko logopedów w naszym regionie integruje się, rozwija naukowo, ma okazje dzielić się zdobytą w praktyce wiedzą i doświadczeniem, rośnie w siłę.

 

Udało nam się zorganizować prawie 20 spotkań naukowego seminarium logopedycznego, które powstało z inicjatywy pana Profesora Stanisława Grabiasa. Dziś mamy ogromną satysfakcję z tego, że stajemy się ośrodkiem naukowym, który kształci logopedów, mamy specjalność logopedyczną na filologii polskiej, w tym roku uruchomiliśmy Podyplomowe Studia Logopedyczne.

 

 

Wszystkim, którzy byli z nami w tym szczególnym dniu serdecznie dziękujemy i zapraszamy do galerii wspomnień.


Szanowni Studenci, Szanowni Nauczyciele Akademiccy,

Redakcja „Głosu Studenckiego” ma przyjemność ogłosić nabór tekstów do drugiego numeru naszego pisma. Serdecznie zachęcamy wszystkich do nadsyłania swoich prac.

Przyjmujemy różnorodne formy twórczości, w tym:
• recenzje,
• felietony,
• eseje,
• ciekawostki z życia literatów;
• poezję i prozę,
• teksty do działu varia.
Prosimy o przesyłanie swoich tekstów do 15 grudnia. Wszelkie prace prosimy kierować na adres mailowy redakcji – Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. albo na adres redaktora naczelnego – Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Z niecierpliwością czekamy na Państwa teksty! 
Redakcja „Głosu Studenckiego”

głos studencki

prt 3

 filologia angielska
 FILOLOGIA POLSKA
 LZA
 LOG