Aktualności

13 grudnia 2013 roku w pięknych wnętrzach Pałacu Ogińskich odbyła się podwójna uroczystość: I Zjazd logopedów regionu siedleckiego połączony z jubileuszem Profesora Stanisława Grabiasa. Większość przybyłych na to spotkanie logopedów wywodzi się z logopedycznej szkoły lubelskiej. Znaczy to, że Profesor Grabias ze swoim zespołem kształtował myślenie logopedyczne, budował kompetencje i sprawności logopedyczne. Dziś można już powiedzieć, że dotyczy to w mniejszym lub większym stopniu wszystkich logopedów. To zasługa kolejnych roczników „Logopedii”, książek z serii Komunikacja językowa i jej zaburzenia.

Od 3 lat Pan Profesor pracuje w Ośrodku Logopedycznym Zakładu Językoznawstwa i Logopedii Instytutu Filologii Polskiej i Lingwistyki Stosowanej Uniwersytetu Przyrodniczo-Humanistycznego w Siedlcach. Pracuje u nas... Bardzo to cenimy.

Miejsce spotkania i obecność znakomitych gości pokazały, że środowisko logopedów w naszym regionie integruje się, rozwija naukowo, ma okazje dzielić się zdobytą w praktyce wiedzą i doświadczeniem, rośnie w siłę.

Udało nam się zorganizować prawie 20 spotkań naukowego seminarium logopedycznego, które powstało z inicjatywy pana Profesora Stanisława Grabiasa. Dziś mamy ogromną satysfakcję z tego, że stajemy się ośrodkiem naukowym, który kształci logopedów, mamy specjalność logopedyczną na filologii polskiej, w tym roku uruchomiliśmy Podyplomowe Studia Logopedyczne.

Wszystkim, którzy byli z nami w tym szczególnym dniu serdecznie dziękujemy i zapraszamy do galerii wspomnień.

Konkurs wymowy angielskiej 1
Plakat konkurs na esej

konfrencja studencka 2024

Koło Naukowe Polonistów działające w Instytucie Językoznawstwa i Literaturoznawstwa UwS ma zaszczyt i przyjemność zaprosić studentów i doktorantów do wzięcia udziału w krajowej studencko-doktoranckiej konferencji naukowej – Oniryczne labirynty: marzenia senne i wyobraźnia w literaturze, kulturze i języku.
Szczegółowych informacji udzieli Państwu opiekun Koła Naukowego Polonistów, mgr Barbara Bandzarewicz: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

OFERTA STUDIÓW I I II STOPNIA