Aktualności

Instytut Językoznawstwa i Literaturoznawstwa

ZAINTERESOWANIA NAUKOWE

Językoznawstwo kognitywne, a w szczególności kognitywna teoria metafory i metonimii, integracja pojęciowa, re-konceptualizacja.

WYKSZTAŁCENIE

2012 – 2019 Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie, Wydział Humanistyczny, Instytut Anglistyki, kierunek: studia doktoranckie w zakresie językoznawstwa neofilologicznego, stopień naukowy doktora nauk humanistycznych. Tytuł rozprawy doktorskiej: „Metaphors of economy: a cognitive study of English and Polish economic discourse”.

2010 – 2012  Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie, Wydział Ekonomiczny, kierunek: finanse i rachunkowość, tytuł magistra. Tytuł pracy magisterskiej: “Ujęcie, wycena i prezentacja przychodów według prawa polskiego, MSR/MSSF oraz US GAAP”.

08–12.2010 Urbana University, Urbana, Ohio, USA, College of Business Administration, Business: Accounting.

2007 – 2010  Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie, Wydział Ekonomiczny, kierunek: finanse i rachunkowość, tytuł licencjata.  tytuł pracy licencjackiej: „Rachunkowość polska na tle światowych modeli rachunkowości”.

2005 – 2010  Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie, Wydział Humanistyczny, kierunek: filologia angielska, tytuł magistra. Tytuł pracy magisterskiej: „Market metaphor in British and American press”.

Konkurs wymowy angielskiej 1
Plakat konkurs na esej

konfrencja studencka 2024

Koło Naukowe Polonistów działające w Instytucie Językoznawstwa i Literaturoznawstwa UwS ma zaszczyt i przyjemność zaprosić studentów i doktorantów do wzięcia udziału w krajowej studencko-doktoranckiej konferencji naukowej – Oniryczne labirynty: marzenia senne i wyobraźnia w literaturze, kulturze i języku.
Szczegółowych informacji udzieli Państwu opiekun Koła Naukowego Polonistów, mgr Barbara Bandzarewicz: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

OFERTA STUDIÓW I I II STOPNIA