dr hab. Beata Żywicka, prof. uczelni

Wydział Nauk Humanistycznych

Instytut Językoznawstwa i Literaturoznawstwa

ZAINTERESOWANIA NAUKOWE

współczesna polszczyzna, a zwłaszcza semantyka i aksjologia lingwistyczna

WYKSZTAŁCENIE

1997 – magister filologii polskiej (Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie)

2004 – doktor nauk humanistycznych w zakresie językoznawstwa (Uniwersytet Marii Curie-
-Skłodowskiej w Lublinie)

2020 – doktor habilitowany w dziedzinie nauk humanistycznych w dyscyplinie językoznawstwo (Uniwersytet Rzeszowski)

GRANTY

Międzynarodowy projekt badawczy Eurojos ,,Metody analizy językowego obrazu świata w kontekście badań porównawczych”, sfinansowany w ramach programu Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego pod nazwą ,,Narodowy Program Rozwoju Humanistyki” w latach 2012–2015, nr umowy 0132/NPRH2/M12/81/2012.

CZŁONKOSTWO W TOWARZYSTWACH NAUKOWYCH

członek Komisji Etnolingwistycznej przy Międzynarodowym Komitecie Slawistów

członek Rady Naukowej Międzynarodowego Konwersatorium Eurojos

sekretarz Międzynarodowego Konwersatorium Eurojos

NAGRODY I WYRÓŻNIENIA

2007 – nagroda I stopnia JM Rektora UMCS za publikację Język – wartości – polityka. Zmiany rozumienia nazw wartości w okresie transformacji ustrojowej w Polsce. Raport z badań empirycznych, red. Jerzy Bartmiński, Lublin 2006.

2012 – Medal 10-lecia Państwowej Wyższej Szkoły Wschodnioeuropejskiej w Przemyślu za pracę dydaktyczną.

Konkurs wymowy angielskiej 1
Plakat konkurs na esej

konfrencja studencka 2024

Koło Naukowe Polonistów działające w Instytucie Językoznawstwa i Literaturoznawstwa UwS ma zaszczyt i przyjemność zaprosić studentów i doktorantów do wzięcia udziału w krajowej studencko-doktoranckiej konferencji naukowej – Oniryczne labirynty: marzenia senne i wyobraźnia w literaturze, kulturze i języku.
Szczegółowych informacji udzieli Państwu opiekun Koła Naukowego Polonistów, mgr Barbara Bandzarewicz: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

OFERTA STUDIÓW I I II STOPNIA