uczestnicy dyktanda wyszkowskiego oraz jego organizatorzy pozują na tle tablicy po rozdaniu nagródDnia 3 kwietnia 2023 r. w I Liceum Ogólnokształcącym im. Adama Mickiewicza w Węgrowie odbył się etap powiatowy XXI edycji Konkursu Ortograficznego „Wyszkowskie Dyktando”, nad którym patronat pełniła Starosta Węgrowski pani Ewa Besztak. Do tego etapu przystąpiło 17 uczniów ze szkół ponadpodstawowych z terenu powiatu węgrowskiego.
I miejsce i tytuł Mistrza Ortografii w finale wojewódzkim zdobyła Maria Ziółkowska z Zespołu Szkół Ponadpodstawowych w Łochowie
- II miejsce: Karolina Dejnarowicz z I LO im. Adama Mickiewicza w Węgrowie,
III miejsce: Weronika Gołębiewska z I LO im. Adama Mickiewicza w Węgrowie.
Wyróżnienia otrzymali: Weronika Suchocka z Zespołu Szkół Ponadpodstawowych w Łochowie oraz Weronika Marszał z Zespołu Szkół Ponadpodstawowych w Sadownem.

Dyktando dla uczestników przygotowała pani dr Agnieszka Kijak, natomiast tekst podyktował Dyrektor Instytutu Językoznawstwa i Literaturoznawstwa UPH w Siedlcach prof. uczelni dr hab. Sławomir Sobieraj.