prt 1

W dniach od 17 do 21 kwietnia mgr Ewelina Chwedczuk, pracownik Instytutu Językoznawstwa i Literaturoznawstwa i koordynator Erasmus+ na Wydziale Nauk Humanistycznych, przebywała na wymianie akademickiej w ramach programu Erasmus+ na Uniwersytecie Katolickim w Ružomberku. Podczas wymiany zostały przeprowadzone praktyczne zajęcia dotyczące m.in. storytellingu i wprowadzania literatury na zajęciach językowych na różnych poziomach.  Studenci wzięli udział w różnych ćwiczeniach rozwijających kompetencje mówienia i pozwalających na wymianę doświadczeń, a także została przedstawiona oferta kierunków studiów na naszym uniwersytecie.

mgr Chwedczuk pozuje na tle kolorowej ściany ze znajomymi z unwersytetu

Krótka relacja od Pani Eweliny / fotogaleria/

 Uniwersytet Katolicki w Ružomberku jest mi bliski już od 11 lat z wielu powodów.  W 2012 roku przebywałam tam na wymianie studenckiej, a w ostatnich dniach mogłam tam gościć w zupełnie innej roli, jako nauczyciel akademicki.

To dla mnie piękne i wzruszające doświadczenie. Ružomberok to miejsce w którym spędziłam niezwykłe miesiące swojego życia,  mogłam zobaczyć jak to jest studiować za granicą, zawarłam budujące znajomości, a także odwiedziłam wiele ciekawych miejsc.

Odkąd wróciłam do Polski w 2012 roku, moje życie zmieniło się diametralnie – zaczęłam inaczej patrzeć na wiele kwestii, stałam się samodzielna i nabrałam odwagi. Gdy dowiedziałam się o rekrutacji do programu w tym roku akademickim, od razu zdecydowałam się na Ružomberok. 

Uczelnia i miasto prawie wcale się nie zmieniły.  To wielkie przeżycie odwiedzić to samo miejsce, mieć zajęcia w tych samych salach i spotkać tych samych wykładowców po 11 latach. Wciąż mnie pamiętali jako studentkę. Miałam okazję porozmawiać z dr Jelą Kehoe, dyrektor Instytutu Języka Angielskiego,  o różnicach pomiędzy kształceniem w Polsce i na Słowacji. Odwiedziłam też duszpasterstwo (znajduje się ono w podziemiach uczelni) i spotkałam się z księdzem Józefem Zvanda, który tam posługuje od wielu lat. O mój pobyt szczególnie dbały dr Michaela Moldová Chovancová, a także mgr Lucia Kravčáková z Działu Nauki i Współpracy z zagranicą. Jestem bardzo wdzięczna za ten czas i cieszę się, że moje zajęcia i mój pobyt w uczelni partnerskiej zostały odebrane bardzo entuzjastycznie.

Zapraszam do obejrzenia mojej fotorelacji. Na uwagę szczególnie zasługuje kolorowe wnętrze biblioteki.


konferencja Literatura i Prawo IX 2024

głos studencki

Zapraszamy do współpracy.
Kontakt: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

prt 3

 filologia angielska
 FILOLOGIA POLSKA
 LZA
 LOG