12 czerwca odbyło się wręczenie nagród uczestnikom I Gminnego Dyktanda o tytuł „Mistrza Ortografii Gminy Suchożebry”, które zostało zorganizowane przez Zespół Oświatowy w Krześlinie we współpracy z Instytutem Językoznawstwa i Literaturoznawstwa UPH. W dyktandzie wzięli udział uczniowie szkoły oraz osoby dorosłe. O zaszczytny tytuł „Mistrza Ortografii” walczyli oni w czterech kategoriach wiekowych:
1. Uczniowie z klas II – III
2. Uczniowie z klas IV – VI
3. Uczniowie z klas VII – VIII
4. Dorośli
Każda grupa wiekowa pisała inny tekst dyktanda przygotowany przez pracowników naszego Instytutu - dr Renatę Bryzek (uczniowie klas IV – VI), dr Agnieszkę Kijak (uczniowie klas VII – VIII) i dra Piotra Prachnio (uczniowie klas II-III i dorośli).

Laureaci otrzymali pamiątkowe statuetki. Dyrektor Zespołu Oświatowego w Krześlinie – Pani Monika Głuchowska – podziękowała wszystkim uczestnikom i pogratulowała im odwagi, ponieważ – jak podkreśliła - zmagania z ortografią w dzisiejszych czasach stanowią nie lada wyzwanie. Słowa podziękowania Pani dyrektor skierowała również do Pana Krzysztofa Bujalskiego – Wójta Gmina Suchożebry, pod którego patronatem odbyło się dyktando, oraz do Pana dra Piotra Prachnio, bezpośrednio zaangażowanego w jego przeprowadzenie.
STATUETKA W PODZIEKOWANANIU ZA POMOC W ORGANIZACJI DYKATANDA  UCZESTNICY DYKATNDA I PROWADZĄCY POZUJĄ DO ZDJĘCIA NA TLE NAPISU DYKTANDO