Sobieraj dyskurs   dyskurs spis
Z przyjemnością informujemy, że w Wydawnictwie Naukowym Uniwersytetu w Siedlcach ukazał się tom zbiorowy pt. ''Dyskursy nowoczesności w literaturze XX i XXI wieku'', w którym znalazły się artykuły wielu naszych pracowników oraz badaczy z innych ośrodków akademickich. W książce podjęto próby różnorodnych interpretacji i syntetycznych ujęć twórczości literackiej, w której przejawiają się zagadnienia nowoczesności i ponowoczesności.
Tom powstał w ramach zadania badawczego ''Dyskursy nowoczesności w literaturze i literaturoznawstwie europejskim XX i XXI wieku''. Redakcją naukową książki zajął się dr hab. Sławomir Sobieraj, prof. uczelni i Dyrektor IJiL, natomiast jej recenzentem był dr hab. Piotr Millati (UG). Zachęcamy do lektury!