Listy do Ireny Ostaszyk nagrodzone

 

 

Znamy już zwycięzców konkursu literackiego, który zorganizowała Miejsko-Gminna Biblioteka Publiczna im. Ireny Ostaszyk w Mordach.

 

Konkurs „List do Ireny Ostaszyk” był skierowany do dzieci, młodzieży i dorosłych z terenu całego kraju. W pierwszej edycji konkursu zostało zgłoszonych 6 listów, których treść dotyczyła życia i twórczości patronki mordzkiej książnicy. Prace oceniała komisja, w skład której weszli: prof. nzw. dr hab. Beata Walęciuk-Dejneka – literaturoznawca, folklorystka, dyrektor Instytutu Filologii Polskiej i Logopedii Uniwersytetu Przyrodniczo-Humanistycznego w Siedlcach, prof. nzw. dr hab. Joanna Kuć – językoznawca, dialektolog, onomasta, pracownik naukowy Instytutu Filologii Polskiej i Logopedii Uniwersytetu Przyrodniczo-Humanistycznego w Siedlcach oraz mgr Łukasz A. Wawryniuk – filolog polski, dyrektor Miejsko-Gminnej Biblioteki Publicznej im. Ireny Ostaszyk w Mordach i Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury w Mordach, piszący pracę doktorską o życiu i twórczości Ireny Ostaszyk.

 

Zwycięzcy konkursu     

     

Decyzją jury w kategorii osób do 13 lat II miejsce zajęła klasa III a z Zespołu Oświatowego w Mordach, zaś III – Weronika Bolesta z tej samej placówki. W kategorii osób w wieku 13-18 lat przyznano tylko II miejsce, które trafiło do Damiana Laprusa z Publicznego Gimnazjum Nr 1 w Siedlcach. W ostatniej kategorii (osoby powyżej 18 lat) II miejsce zajął list Barbary Maksymiuk z Siedleckiej Grupy Literackiej WITRAŻ, zaś III miejsca (ex aequo) – listy Jadwigi Kesling i Elżbiety Radlińskiej-Trębickiej.

 

– Ocenialiśmy zgłoszone listy pod kątem oryginalności, kreatywności, sensownego odniesienia do życia bądź twórczości Ireny Ostaszyk oraz zwracaliśmy uwagę na wartość pracy. We wszystkich kategoriach nie przyznaliśmy pierwszych miejsc – informuje prof. Beata Walęciuk-Dejneka, przewodnicząca komisji konkursowej.

 

Konkurs powstał w celu przybliżania oraz ocalania od zapomnienia osoby i twórczości Ireny Ostaszyk, popularyzacji regionalnych i lokalnych publikacji książkowych, a także w celu rozwoju umiejętności literackich. Druga edycja konkursu już pod koniec roku.

Ac

 


Szanowni Studenci, Szanowni Nauczyciele Akademiccy,

Redakcja „Głosu Studenckiego” ma przyjemność ogłosić nabór tekstów do drugiego numeru naszego pisma. Serdecznie zachęcamy wszystkich do nadsyłania swoich prac.

Przyjmujemy różnorodne formy twórczości, w tym:
• recenzje,
• felietony,
• eseje,
• ciekawostki z życia literatów;
• poezję i prozę,
• teksty do działu varia.
Prosimy o przesyłanie swoich tekstów do 15 grudnia. Wszelkie prace prosimy kierować na adres mailowy redakcji – Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. albo na adres redaktora naczelnego – Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Z niecierpliwością czekamy na Państwa teksty! 
Redakcja „Głosu Studenckiego”

głos studencki

prt 3

 filologia angielska
 FILOLOGIA POLSKA
 LZA
 LOG