Czytamy, bo warto!

 

Na zakończenie projektu „Pociąg do literatury” Miejsko-Gminna Biblioteka Publiczna im. Ireny Ostaszyk w Mordach zorganizowała Powiatowy Konkurs Teatralny „Czytam, bo warto!”.

 

Z zaproszenia do konkursu skorzystało 5 grup z miejscowości: Mordy, Siedlce, Bojmie i Dąbrówka Stany, które 28 listopada w Sali Teatralnej Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury w Mordach zaprezentowały sceniczną interpretację walorów czytania książek.

 

- Konkurs miał na celu promowanie czytelnictwa wśród młodego pokolenia, promowanie zalet czytania książek, prezentację talentów dzieci i młodzieży, kształtowanie dobrych nawyków wśród czytelników młodego pokolenia. Miał na celu także integrację dzieci i młodzieży z powiatu siedleckiego, wzmocnienie funkcji biblioteki jako ośrodka animującego kulturę oraz rozszerzenie zakresu usług biblioteki i dostosowanie ich do potrzeb czytelników młodych – informuje Marlena Soszyńska, starszy bibliotekarz w M-GBP w Mordach.

 

Wszystkie spektakle oceniała komisja, w skład której weszli: prof. nzw. dr hab. Beata Walęciuk-Dejneka (literaturoznawca, folklorysta, historyk sztuki, pracownik Instytutu Filologii Polskiej i Logopedii Uniwersytetu Przyrodniczo-Humanistycznego w Siedlcach, dyrektor tegoż Instytutu), dr Adriana Pogoda-Kołodziejak (literaturoznawca i kulturoznawca, w swoim dorobku naukowym posiadająca między innymi publikacje na temat Niemieckiego Teatru Tańca, nauczyciel śpiewu) oraz Patryk Kamiński (animator kultury, dyplomowany menedżer kultury). Statuetki, nagrody rzeczowe i dyplomy jury konkursowe przyznało w kategorii klas IV-VI szkół podstawowych dla grupy Fantazja ze Szkoły Podstawowej w Dąbrówce Stanach za spektakl „Korzyści z czytania” (I miejsce), Grupie Teatralnej FANTAZJA z Zespołu Oświatowego im. Waleriana Łukasińskiego w Mordach za spektakl „Komputer i bajki” (II) miejsce. Wyróżnienia trafiły do Olgierda Barana z Teatru Jednego Aktora ze SP im. Jana Pawła II w Siedlcach oraz do grupy z ZO w Mordach. W kategorii klasy VIII szkoły podstawowej i klasy II i III gimnazjum jury przyznało tylko III miejsce dla grupy z Zespołu Szkół w Bojmiu za przedstawienie Czytam, bo warto.

 

Zgodnie z regulaminem konkursu, przesłaniem każdego spektaklu miało być pokazanie wartości z czytania książek. Ocenialiśmy występy sceniczne pod względem zgodności z tematyką konkursu, walorów edukacyjnych przedstawienia, sposobu przekazania treści, formy i pomysłowości prezentacji scenicznej, scenografii i kostiumów, jakości i profesjonalizmu gry aktorskiej, w tym poprawnej wymowy oraz dyscypliny czasowej – informuje prof. nzw. dr hab. Beata Walęciuk-Dejneka, przewodnicząca komisji konkursowej.  

 

Konkurs odbył się w ramach projektu „Pociąg do literatury,” który dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach programu Partnerstwo dla książki. Patronat honorowy nad konkursem sprawował Starosta Siedlecki Dariusz Stopa.

 

MSwL

 


 


Szanowni Studenci, Szanowni Nauczyciele Akademiccy,

Redakcja „Głosu Studenckiego” ma przyjemność ogłosić nabór tekstów do drugiego numeru naszego pisma. Serdecznie zachęcamy wszystkich do nadsyłania swoich prac.

Przyjmujemy różnorodne formy twórczości, w tym:
• recenzje,
• felietony,
• eseje,
• ciekawostki z życia literatów;
• poezję i prozę,
• teksty do działu varia.
Prosimy o przesyłanie swoich tekstów do 15 grudnia. Wszelkie prace prosimy kierować na adres mailowy redakcji – Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. albo na adres redaktora naczelnego – Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Z niecierpliwością czekamy na Państwa teksty! 
Redakcja „Głosu Studenckiego”

głos studencki

prt 3

 filologia angielska
 FILOLOGIA POLSKA
 LZA
 LOG