Aktualności

Instytut Językoznawstwa i Literaturoznawstwa

WYKSZTAŁCENIE I KWALIFIKACJE

2021r. Uniwersytet Jana Kochanowskiego w Kielcach, podjęcie starań w celu uzyskania tytułu doktora nauk humanistycznych w dyscyplinie językoznawstwo w trybie eksternistycznym, promotor dr hab. Andrzej Kominek, prof. UJK i promotor pomocniczy dr n. hum. Ewa Boksa. Temat pracy doktorskiej: „Wieloaspektowy charakter deficytów językowych w afazji motorycznej dzieci w wieku przedszkolnym”

2019r./2021r. Wyższa Szkoła Pedagogiczna im. Janusza Korczaka w Warszawie – Neurologopedia (studia podyplomowe)

2019r/2021r. Wyższa Szkoła Pedagogiczna im. Janusza Korczaka w Warszawie – Wczesna Interwencja Neurologopedyczna (studia podyplomowe)

2019r./2020r. Instytut Studiów Podyplomowych w Warszawie – Oligofrenopedagogika – Edukacja i rehabilitacja osób z niepełnosprawnością intelektualną (studia podyplomowe)

2018r./2019r. Instytut Studiów Podyplomowych w Warszawie – Pedagogika specjalna – Edukacja i rewalidacja w zakresie autyzmu i zespołu Aspergera (studia podyplomowe)

2018r./2019r. Instytut Studiów Podyplomowych w Warszawie –  Edukacja wczesnoszkolna i przedszkolna (studia podyplomowe)

2017r./2019r. Uniwersytet Medyczny w Białymstoku – Logopedia z fonoaudiologią   (studia magisterskie)

2014-2017r. Uniwersytet Medyczny w Białymstoku – Logopedia z fonoaudiologią (studia licencjackie)

UKOŃCZONE KURSY I SZKOLENIA

Szkolenie „ENMOT – Elektro Neuro Mobilizacja Obszaru Twarzowego”

Szkolenie „Stosowanie Testu Rozwoju Językowego – TRJ” Instytut Badań Edukacyjnych

Szkolenie „Zaburzenia rozwoju mowy na tle zespołów genetycznych”

Szkolenie „Zachowania trudne u osób z autyzmem”

Szkolenie „Terapia neurobiologiczna – dla początkujących” Centrum Metody Krakowskiej

Szkolenie „Karty Oceny Logopedycznej Dziecka - KOLD – test do diagnozy dzieci w wieku od 1 miesiąca do ukończenia 9 roku życia. Ocena prawidłowego i zaburzonego rozwoju mowy dziecka”

Szkolenie „Terapia sygmatyzmu międzyzębowego”

Szkolenie „Trening Umiejętności Społecznych”

Szkolenie „Metoda Ruchu Rozwijającego wg Veroniki Sherborne”

Kurs SJM – Systemu języka migowego (I i II stopień)

Szkolenie „Logorytmika dla smyka”

Szkolenie „Alternatywne metody komunikacji – AAC we wczesnym wspomaganiu rozwoju dziecka”

CZŁONKOSTWO W TOWARZYSTWACH NAUKOWYCH

Polskie Towarzystwo Logopedyczne (PTL) oddział Siedlecki

Konkurs wymowy angielskiej 1
Plakat konkurs na esej

konfrencja studencka 2024

Koło Naukowe Polonistów działające w Instytucie Językoznawstwa i Literaturoznawstwa UwS ma zaszczyt i przyjemność zaprosić studentów i doktorantów do wzięcia udziału w krajowej studencko-doktoranckiej konferencji naukowej – Oniryczne labirynty: marzenia senne i wyobraźnia w literaturze, kulturze i języku.
Szczegółowych informacji udzieli Państwu opiekun Koła Naukowego Polonistów, mgr Barbara Bandzarewicz: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

OFERTA STUDIÓW I I II STOPNIA