DSC 1173

6 sierpnia 2019 w Rektoracie Uniwersytetu Przyrodniczo-Humanistycznego odbyła się druga tego lata uroczysta inauguracja Letniego kursu języka i kultury polskiej Narodowej Agencji Wymiany Akademickiej. Wzorem poprzednich edycji, przez cztery tygodnie sierpnia (od 1.08 do 29.08), studenci z całego świata będą uczyć się języka polskiego i poznawać polską kulturę. Zajęcia z lektoratu języka polskiego odbywają się codziennie od 10.00 do 15.30 lub 16.30, natomiast popołudniami, wieczorami i w niektóre dni weekendu uczestnicy poznają miasto, okolice i Polskę. Program kulturalny uwzględnia zwiedzanie m.in.: Warszawy, Treblinki, Woli Okrzejskiej, Woli Gułowskiej, Dąbrowy, wielokulturowego szlaku Podlasia, czy szlaku dworków i pałaców. Studenci uczą się też polskich piosenek, tańców, a w czasie wolnym korzystają z uroków siedleckiego zalewu.

W tegorocznym kursie sierpniowym uczestniczy ponad 60 studentów z następujących krajów: Azerbejdżan, Belgia, Białoruś, Brazylia, Bułgaria, Chiny, Chorwacja, Francja, Gruzja, Indonezja, Japonia, Macedonia, Maroko, Niemcy, Rosja, Rumunia, Serbia, Słowacja, Słowenia, Stany Zjednoczone, Tajlandia, Tajwan, Turcja, Ukraina, Wielka Brytania.

Koordynatorem i kierownikiem kursu jest dr hab. Beata Walęciuk-Dejneka, profesor uczelni. Nad przebiegiem programu kulturalnego czuwa mgr Tadeusz Goc.

Kurs podlega merytorycznie pod Dział Nauki i Współpracy z Zagranicą, pod Prorektora ds. Nauki: dr. hab. Mirosława Minkinę, profesora uczelni.