Aktualności

Instytut Językoznawstwa i Literaturoznawstwa

ZAINTERESOWANIA

Moja praca naukowa jest powiązana z pojęciami takimi jak opowiadanie transmedialne, multimedialne franczyzy czy transadaptacje. Moje zainteresowania naukowe objemują także nowe wersje baśni w ujęciu postmodernistycznym, jak i science fiction oraz literaturę gotycką.

WYKSZTAŁCENIE

2019 – PhD w zakresie literaturoznawstwa  (literatura amerykańska) (UMCS)

2015 – MSc w zakresie dziennikarstwa i komunikacji społecznej (UMCS)

2013 – MA, filologia angielska (UMCS)

Wybrane NAGRODY I WYRÓŻNIENIA

2021 – najlepszy nauczyciel akademicki w województwie małopolskim (V miejsce)

2016-2017 – Research Foundation Grant (UMCS)

2014 – Utopian Studies Society Grant (Charles University, Prague)

Konkurs wymowy angielskiej 1
Plakat konkurs na esej

konfrencja studencka 2024

Koło Naukowe Polonistów działające w Instytucie Językoznawstwa i Literaturoznawstwa UwS ma zaszczyt i przyjemność zaprosić studentów i doktorantów do wzięcia udziału w krajowej studencko-doktoranckiej konferencji naukowej – Oniryczne labirynty: marzenia senne i wyobraźnia w literaturze, kulturze i języku.
Szczegółowych informacji udzieli Państwu opiekun Koła Naukowego Polonistów, mgr Barbara Bandzarewicz: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

OFERTA STUDIÓW I I II STOPNIA