W dniach 4-31 lipca 2014 roku w naszym Uniwersytecie przy Instytucie Filologii Polskiej i Lingwistyki Stosowanej funkcjonować będzie Szkoła Letnia Języka Polskiego i Kultury Polskiej dla cudzoziemców – projekt realizowany wspólnie z Ministerstwem Nauki i Szkolnictwa Wyższego oraz Biurem Uznawalności Wykształcenia i Wymiany Międzynarodowej.

Jest to już XVI taka szkoła w Siedlcach, kształcąca młodzież spoza Polski. Potrwa 28 dni, a jej uczestnicy to wyróżniający się studenci lektoratów i polonistyk zagranicznych ośrodków akademickich.

Łącznie przyjedzie do Siedlec tego lata 70 osób, m.in. z Armenii, Rosji, Ukrainy, Białorusi, Czech, Bułgarii.

W programie Szkoły uwzględnione zostały zajęcia dydaktyczne, np. lektorat języka polskiego jako obcego (jpjo), zajęcia językowe, translatoryka, kultura języka polskiego, historia literatury polskiej, wiedza o Polsce, w tym historia Polski (zarys), dzieje religii w Polsce, historia kultury polskiej, historia Żydów polskich, współczesne kino polskie oraz przemiany polityczne i ekonomiczne w Polsce po 1980 roku.

Program uzupełniają zajęcia kulturalne, m.in. wspólne wycieczki, spotkania literackie, zabawy, teatr, kino, warsztaty taneczne, nauka polskich piosenek, dyskoteki, itp.

 

Studenci zamieszkają w akademikach Uczelni.

 

Odpowiedzialność merytoryczna Szkoły:

prof. dr hab. Kazimierz Jankowski, Prorektor ds. Nauki i Współpracy z Zagranicą.

Kierownik Szkoły:

dr Beata Walęciuk-Dejneka, adiunkt, IFPiLS

 

dr Beata Walęciuk-Dejneka


Szanowni Studenci, Szanowni Nauczyciele Akademiccy,

Redakcja „Głosu Studenckiego” ma przyjemność ogłosić nabór tekstów do drugiego numeru naszego pisma. Serdecznie zachęcamy wszystkich do nadsyłania swoich prac.

Przyjmujemy różnorodne formy twórczości, w tym:
• recenzje,
• felietony,
• eseje,
• ciekawostki z życia literatów;
• poezję i prozę,
• teksty do działu varia.
Prosimy o przesyłanie swoich tekstów do 15 grudnia. Wszelkie prace prosimy kierować na adres mailowy redakcji – Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. albo na adres redaktora naczelnego – Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Z niecierpliwością czekamy na Państwa teksty! 
Redakcja „Głosu Studenckiego”

głos studencki

prt 3

 filologia angielska
 FILOLOGIA POLSKA
 LZA
 LOG