TEKST DOSTĘPNY CYFROWO

Instytut Językoznawstwa i Literaturoznawstwa prowadzi studia stacjonarne i niestacjonarne pierwszego i drugiego stopnia na kierunku filologia, studia stacjonarne pierwszego i drugiego stopnia na kierunku filologia polska, studia stacjonarne pierwszego stopnia na kierunku logopedia z audiologią oraz studia stacjonarne drugiego stopnia na kierunku logopedia.

Studenci studiów stacjonarnych i niestacjonarnych pierwszego i drugiego stopnia na kierunku filologia mogą studiować na specjalności język angielski w biznesie z translatoryką lub na specjalności filologia angielska z uprawnieniami nauczycielskimi.

Na studiach pierwszego stopnia na kierunku filologia studenci mogą studiować na specjalności lingwistyka stosowana w zakresie języka angielskiego i rosyjskiego lub lingwistyka stosowana w zakresie języka angielskiego i niemieckiego.

Studenci studiów stacjonarnych pierwszego stopnia na kierunku filologia polska mogą studiować na specjalności nauczycielskiej, na specjalności filologia dla aktorstwa i nowych mediów lub na specjalności kreatywne pisanie i edycje cyfrowe.

Na studiach drugiego stopnia na kierunku filologia polska studenci mogą studiować na specjalności nauczycielskiej, na specjalności translatoryka i kreacja tekstu lub na specjalności filologia dla mediów i biznesu z językiem obcym

Dyrektorem Instytutu jest dr hab. Sławomir Sobieraj, profesor uczelni.

W Instytucie prowadzone są badania z zakresu

• literaturoznawstwa: teorii i historii literatury polskiej, angielskiej, rosyjskiej, niemieckiej

• językoznawstwa ogólnego, porównawczego i kognitywnego

• logopedii

Przy Instytucie afiliowane są następujące czasopisma naukowe: "Forum for Contemporary Issues in Language and Literature", “Conversatoria Litteraria”, “Conversatoria Linguistica”.

Instytut organizuje coroczne międzynarodowe konferencje naukowe:

• “Annual Siedlce Forum for Contemporary Issues in Language and Literature”, których współorganizatorem jest Uniwersytet Wysp Balearskich

• „Conversatoria Litteraria”, których współorganizatorem jest Uniwersytet Mateja Bela w Bańskiej Bystrzycy.

Sekretariat Instytutu mieści się przy ulicy Żytniej 39 w Siedlcach, w pokoju 3.41.

Sekretariat Instytutu czynny jest od poniedziałku do piątku od 7:30 do 15:30