Instytutu Językoznawstwa i Literaturoznawstwa

WYKSZTAŁCENIE I KWALIFIKACJE

1990 – magister filologii polskiej (Wyższa Szkoła Pedagogiczna w Olsztynie)

2001— doktor nauk humanistycznych w zakresie literaturoznawstwa (Uniwersytet Warmińsko-Mazurski w Olsztynie)

2011 – doktor habilitowany nauk humanistycznych  w zakresie literaturoznawstwa (Uniwersytet Pedagogiczny im. Komisji Edukacji Narodowej w Krakowie)

CZŁONKOSTWO W TOWARZYSTWACH NAUKOWYCH

Polskie Towarzystwo Historyczne, Oddział w Olsztynie (członek od 2001)

Towarzystwo Literackie im. Adama Mickiewicza, Oddział w Siedlcach (członek od 2002)

Siedleckie Towarzystwo Naukowe (członek, od 2015)

NAGRODY I WYRÓŻNIENIA

2004 – Nagroda II Stopnia Rektora Akademii Podlaskiej w Siedlcach

2005 – Srebrny Krzyż Zasługi

2011 - Nagroda III Stopnia Rektora Uniwersytetu Przyrodniczo-Humanistycznego w Siedlcach

2013 - Nagroda II Stopnia Rektora Uniwersytetu Przyrodniczo-Humanistycznego w Siedlcach

2014 - Nagroda II Stopnia Rektora Uniwersytetu Przyrodniczo-Humanistycznego w Siedlcach

2015 – Nagroda III Stopnia Rektora Uniwersytetu Przyrodniczo-Humanistycznego w Siedlcach

2015 – Medal Komisji Edukacji Narodowej

2016 – Medal za Zasługi dla Siedleckiej Humanistyki im. Księżnej Aleksandry Ogińskiej