strona WWW (Orcid):  https://orcid.org/0000-0003-3381-0870

Instytut Językoznawstwa i Literaturoznawstwa, Wydział Nauk Humanistycznych UPH, ul. Żytnia 39, 08-110 Siedlce

WYKSZTAŁCENIE I KWALIFIKACJE

2004 licencjat filologii angielskiej, Wydział Neofilologii, Uniwersytet Warszawski

2004 licencjat na kierunku stosunki międzynarodowe ekonomiczne, Szkoła Główna Handlowa w Warszawie

2007 Magister filologii angielskiej, Katedra Języków Specjalistycznych, Wydział Lingwistyki Stosowanej, Uniwersytet Warszawski. Temat pracy magisterskiej „Angielsko-polski słownik z dziedziny prawa i ekonomii”.

2008-2009  Studia podyplomowe w Interdyscyplinarnym Podyplomowym Studium Kształcenia Tłumaczy, Wydział Lingwistyki Stosowanej, Uniwersytet Warszawski, język angielski.

2009-2014  Studia doktoranckie na Wydziale Lingwistyki Stosowanej, Uniwersytet Warszawski.

IV 2015  Doktor nauk humanistycznych, Wydział Lingwistyki Stosowanej, Uniwersytet Warszawski. Rozprawa doktorska pt. „Interdyscyplinarny słownik specjalistyczny jako przedmiot konstruowania terminologicznego (na materiale tekstów specjalistycznych z zakresu prawa podatkowego)”.

GRANTY I PROJEKTY:

Miniatura 3 (złożony wniosek)

Tytuł: Prace terminograficzne i terminologiczne z zakresu prawa, ze szczególnym uwzględnieniem prawa pracy,

Nr rej.: 2019/03/X/HS2/01789

Kwota dofinansowania: 13 354 zł

Osoba realizująca działanie: Agnieszka Rzepkowska

NAGRODY I WYRÓŻNIENIA

2015 r. - Nagroda indywidualna III stopnia w uznaniu zasług dla Uczelni i za szczególne osiągnięcia w pracy zawodowej w roku akademickim 2014/2015.