Instytut Językoznawstwa i Literaturoznawstwa,  ul. Żytnia 39, Siedlce 08-110

WYKSZTAŁCENIE I KWALIFIKACJE

2009 – doktor nauk humanistycznych w dziedzinie literaturoznawstwa, Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie

2002 – magister ze specjalizacją „Teoria, historia literatury i komparatystyka”, Narodowy Uniwersytet "Akademia Kijowsko-Mohylańska" (NaUKMA), Kyjów

2000 - magister ze specjalizacją „Pedagogika i metodyka języka” (język angielski  i literatura oraz język francuski i literatura), Państwowy Uniwersytet Pedagogiczny im. Iwana Franki w Drohobyczu

GRANTY I PROJEKTY, STYPENDIA NAUKOWE (JEDNOOSOBOWE)

Walka o straconą sprawę: historia studiów słowiańskich podczas Zimnej wojny (ERASMUS JANUS Fellowship Uniwersytecie Jagiellońskim w Krakowie, Listopad 2013 – Sierpień 2014)

Biografia – Historia – Tożsamość: Dmytro Čyževs'kyj i Yuiri Shevelov (Fulbright Faculty Development Program, Wrzesień 2011 – Czerwiec 2012)

Dmytro Čyževs'kyj - Roman Jakobson - Wiktor Weintraub American (The American Council of Learned Society short-term grant, Wrzesień 2010 – Maj 2011)

Slawiści poza słowiańskim światem: Wiktor Weintraub i Dmytro Čyževs'kyj (Kasa im. Józefa Mianowskiego (Fundacji Promocji Nauki, Maj 2009 – Lipiec 2009)

Dmytro Čyževs'kyj vs. Roman Jakobson (Eugene i Daymel Shklar Fellowship w Instytucie Badań Ukrainistycznych w Harvardzie, Luty 2008 – Maj 2008)

Dmytro Čyževs'kyj i Kultura Czeska (Międzynarodowy Fundusz Wyszehradzki, stypendia naukowa na Uniwersytecie Masaryka w Brnie, Wrzesień 2007 – Styczeń 2008)

Dmytro Čyževs'kyj i Kultura Słowacka: kontekst ukraińsko-słowacki (Narodowy Program Republiki Słowackiej, Wrzesień 2006 – Maj 2007)

Dmytro Čyževs'kyj i kultura Słowacka (Międzynarodowy Fundusz Wyszehradzki, stypendia naukowa na Uniwersytecie Mateja Bela w Banskej Bystrici, Wrzesień 2005 – Czerwiec 2006)

CZŁONKOSTWO W TOWARZYSTWACH NAUKOWYCH

Polish Association for American Studies (PAAS) – członek z 2014 r.

Instytut Kultury Regionalnej im. Karpińskiego (IKRiBL) – członek z 2015 r.