IJil  WNH, ul. Żytnia 39, 08-110 Siedlce

WYKSZTAŁCENIE I KWALIFIKACJE

2000 – magister filologii angielskiej Pedagogicznym Uniwersytecie im. Iwana Franko .  Specjalność: Język angielski z literaturą i język niemiecki z literatura. Pedagogika i metodyka nauczania.

2011 - zaoczne studia podyplomowe. Pedagogicznym Uniwersytecie im. Iwana Franko. Ukraiński język i literatura  oraz literatura światowa.

2015 – doktor nauk humanistycznych w zakresie literaturoznawstwa. Katolicki Uniwersytet im. Jana Pawła II.

Kursy:

2003 – kierownik wycieczek szkolnych

2005 – egzaminator maturalny j. angielskiego

Szkolenia:

2001 – „Classroom English, Classroom Polish”

„There is Life after the Matura”

"A Smart Approach with Young Teenage Learners”

“ The Global Village: Sociocultural Language Teaching”

“ Life, Love and Leisure: the Topical Approach”

“ Young Adults: Personal and Authentic Language Teaching”

“Strategie I techniki egzaminacyjne”

2002 – „Matura 2002 –Problems and Solutions”

2003 – „Turning Mirror into Windows”

2005 – „Znów za rok matuta – A Testbook or a Textbook?”

2006 – „ The English Teacher and the Thirty Adventures”

“ The Sky’s the Limit”

2007 – „Agresja i inne zaburzenia zachowania u dzieci i młodzieży”

2011 -  „Exam Day”

GRANTY I PROJEKTY

Listopad 2015r. przygotowanie i przeprowadzenie szkolenia dla nauczycieli w Rzeszowie „Problemy nauczania ukraińskiej mniejszości narodowej w polskich szkołach” w ramach grantu MEN.

2006 -2012 udział w projekcie „Program Mallorca” fundacji Educare et Servire  z Wyższą Szkołą Turystyki na Balearach (2011/2012 – grant Unii Europejskiej „Hotel-Szkoła” z udziałem  fundacji Educare et Servire, Escuela de Turismo Balear oraz  sieci hoteli EDEN HOTELS)

CZŁONKOSTWO W TOWARZYSTWACH NAUKOWYCH

Redaktor w czasopiśmie LECTOR stowarzyszenia IKRiBL w Siedlcach

Recenzent w czasopiśmie  Młoda Humanistyka

NAGRODY I WYRÓŻNIENIA

26 czerwca 2009 r. – Dyplom uznania za autorski wkład w prowadzenie sekcji j. angielskiego Dębickiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku

20 czerwca 2018 r. – podziękowanie za działalność na rzecz Uniwersytetu Otwartego w Siedlcach

22 marca i 7 czerwca 2019 – podziękowanie za przeprowadzenie warsztatów językowych dla uczniów ZPO Nr 2 w Międzyrzeczu Podlaskim.