Rozwój kompetencji nauczycieli 

 

akademickich UPH w Siedlcach

 

 

Uprzejmie informuję, iż Uniwersytet Przyrodniczo-Humanistyczny rozpoczął realizację projektu pod nazwą “Rozwój kompetencji nauczycieli akademickich UPH w Siedlcach”. Projekt realizowany jest w ramach Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój.

Głównym celem projektu jest nabycie przez 80 pracowników naukowo-dydaktycznych i dydaktycznych dodatkowych kompetencji dydaktycznych.

Projekt realizowany jest w terminie od 1 września 2017 roku do  15 marca 2019 roku.

Projekt skierowany jest do pracowników naukowo-dydaktycznych oraz dydaktycznych, którzy z własnej inicjatywy zgłoszą chęć podniesienia kompetencji w zakresie:

 

  • innowacyjnych umiejętności dydaktycznych,
  • umiejętności informatycznych,
  • prowadzenia dydaktyki w języku obcym.

W ramach projektu zaplanowano:

 

  • trzysemestralne szkolenie z języka angielskiego na poziomie C1 w wymiarze 180 godzin, skierowane do 20 uczestników (4 grupy po 5 osób), przewidziane w terminie od października 2017 roku  do stycznia 2019 roku
  • szkolenie z zakresu innowacyjnych metod prowadzenia zajęć ze studentami w wymiarze 30 godzin, skierowane do 20 uczestników (2 grupy po 10 osób),  przewidziane w terminie styczeń – luty 2018 roku (metody: grupy eksperckie, tekst (film) przewodni, projekt edukacyjny, webquest, flipped classroom, peer learning, dyskusja punktowana, debata – analiza argumentów „za i przeciw”, studium przypadku)
  • Kurs MS OFFICE w wymiarze 16 godzin przeznaczony dla 10 osób (1 grupa) w terminie listopad – grudzień 2017 roku
  • Kurs Bazy danych w wymiarze 20 godzin przeznaczony dla 10 osób (1 grupa) w terminie styczeń-luty 2018 roku
  • Szkolenie z Technologii WWW w wymiarze 26 godzin przeznaczony dla 20 osób (2 grupy po 10 osób) w terminie marzec – kwiecień 2018 roku
  • Szkolenie z grafiki komputerowej w wymiarze 14 godzin skierowany do 10 osób (1 grupa) w terminie maj – czerwiec 2018 roku
  • Szkolenie z tworzenia dokumentów przy użyciu LATEX w wymiarze 14 godzin skierowany do 10 osób (1 grupa) w terminie maj – czerwiec 2018 roku.

Uczestnictwo w projekcie jest nieodpłatne. Po ukończeniu szkolenia w zakresie innowacyjnych umiejętności dydaktycznych uczestnicy otrzymają certyfikaty potwierdzające udział w formie doskonalenia zawodowego oraz udział w projekcie.  

Rekrutacja planowana jest na przełomie września i października tego roku. Kwalifikacja osób chętnych do wzięcia udziału w szkoleniu w zakresie prowadzenia dydaktyki w języku angielskim odbędzie się na podstawie testu poziomującego, którego wynik odpowiadał będzie poziomowi B2 według Europejskiego Systemu Opisu Kształcenia Językowego.  Zgłoszenia osób chętnych do wzięcia udziału w tym szkoleniu językowym należy składać do 6 października 2017 na adres mailowy Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.. O terminie i miejscu testu poziomującego zainteresowane osoby zostaną poinformowane również drogą mailową.

Szczegółowe informacje dotyczące rekrutacji, w tym między innymi kryteria naboru, dokumentacja rekrutacyjna oraz miejsce jej złożenia, będą dostępne na stronie głównej Uczelni, u koordynatorów projektu oraz w Dziale Rozwoju.

Koordynatorzy  projektu:

  • innowacyjne umiejętności dydaktyczne – prof. nzw. dr hab. Anna Klim-Klimaszewska, Instytut Edukacji
  • umiejętności informatyczne – dr Artur Niewiadomski, Instytut Informatyki
  • prowadzenie dydaktyki w języku obcym – mgr Agnieszka Laszuk, Studium Języków Obcych

Zapraszamy do zgłaszania uczestnictwa w tym projekcie.