Instytut Językoznawstwa i Literaturoznawstwa

WYKSZTAŁCENIE I KWALIFIKACJE

2010 – doktor nauk humanistycznych, Uniwersytet im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego

2011magisterium, Uniwersytet Warszawski, Instytut Neofilologii;

2009 – licencjat, Uniwersytet Warszawski, (NKJO w Siedlcach)

2005 - magisterium,  Akademia Podlaska, Instytut Historii

CZŁONKOSTWO W TOWARZYSTWACH NAUKOWYCH i DZIAŁALNOŚĆ NAUKOWA

Stowarzyszenie Nauczycieli Akademickich Filologii Angielskiej (PASE) – od 2013

The Newspaper and Periodical History Forum of Ireland (NPHFI) – od 2016

British Society for Eighteenth-Century Studies – od 2016

Organizator miedzynarodowej konferencji naukowej Annual Siedlce Forum for Contemporary Issues in Language and Literature (od 2016 r.)

Redaktor naczelny czasopisma naukowego Forum for Contemporary Issues in Language and Literature (od 2020 r.)

Koordynator współpracy między Wydziałem Filozofii i Sztuki Uniwersytetu Wysp Balearskich a Instytutem Językoznawstwa i Literaturoznawstwa UwS (od 2020 r.)

Członek Rady naukowej czasopisma naukowego Oceanide  (Scopus)

Członek Komitetu redakcyjnego czasopisma naukowego Conversatoria Litteraria

Członek Rady recenzentów czasopisma LingBaw

Członek Rady recenzentów czasopisma Inskrypcje

NAGRODY I WYRÓŻNIENIA

2015 - Nagroda Rektora UPH

2016 - Nagroda Rektora UPH

BADANIA NAUKOWE I ZAINTERESOWANIA

- początki powieści angielskiej oraz rozwój tego gatunku w wieku XVIII

- XVII i XVIII- wieczny angielski dyskurs publiczny

- metodyka nauczania języka angielskiego

STYPENDIA ORAZ GRANTY:

2023 – Staż naukowy – Uniwersytet Wysp Balearskich.

2023 - Uniwersytet w Żylinie (Słowacja). Program wymiany kadry akademickiej (Erasmus

Plus).

2022 – Bodleian Library, Oxford – pobyt w ramach grantu European Society for the Study of

English. Tytuł projektu: “The Examiner and Literary Journalism”.

2022 - Instituto Superior de Administração e Línguas (Funchal, Portugalia).  Program

wymiany kadry akademickiej (Erasmus Plus).

2020 - Grant European Society for the Study of English. Tytuł projektu: “The Examiner and

Literary Journalism”.

2019 - Uniwersytet Wysp Balearskich, Palma de Mallorca, Hiszpania, Instytut Filologii. Grant Uniwersytetu Wysp Balearskich ramach programu dla kadry wizytującej.

2019 – Uniwersytet Wysp Balearskich, Palma de Mallorca, Hiszpania, Instytut Filozofii. Program wymiany kadry akademickiej (Erasmus Plus).

2018 - ESSE book grant. Grant European Society for the Study of English na zakup publikacji niezbędnych do realizacji prowadzenych badań.

2018 – kwerenda badawcza, Bodleian Library, Oxford. Grant UPH przyznany w ramach tematu badawczego Gatunek i dyskurs w literaturze angielskiego obszaru językowego, realizowanego w Zakładzie Kultury i Literatury Angielskiej.

2018 – Uniwersytet Wysp Balearskich, Palma de Mallorca, Hiszpania, Program wymiany kadry akademickiej (Erasmus Plus).

2016 – kwerenda badawcza, Uniwersytet w Durham. Grant UPH przyznany w ramach tematu badawczego Gatunek i dyskurs w literaturze angielskiego obszaru językowego, realizowanego w Zakładzie Literatury Anglojęzycznej.

2016 – kwerenda badawcza. Biblioteka Uniwersytecka oraz Biblioteka Narodowa w Edynburgu. Grant UPH przyznany w ramach tematu badawczego Gatunek i dyskurs w literaturze angielskiego obszaru językowego, realizowanego w Zakładzie Literatury Anglojęzycznej.

2016 – Universytet Lucian Blaga, Sybin, Rumunia. Program wymiany kadry akademickiej (Erasmus Plus)

2015 – Uniwersytet Mateja Bela w Bańskiej Bystrzycy, Słowacja.  Program wymiany kadry akademickiej (Erasmus Plus).

2014- De Katholieke Hogeschool Limburg (Limburg Catholic University College), Hasselt, Belgia. Wykłady przeprowadzone na zaproszenie KHLim.

2014 - Bocking Church Street Primary School, Braintree, Wielka Brytania – praktyki z zakresu nauczania (grant FRSE  LLP 2014-1-PL01-KA101-000753, program Erasmus Plus).

2014- Primary English Teaching Programme,  Maidstone, Wielka Brytania. Grant FRSE, LLP 2014-1-PL01-KA101-000753 program Erasmus Plus).

2014- Reading the City (szkolenie z zakresu kulturoznawstwa oraz roli tematyki w nauczaniu), Pistoia, Włochy. Grant FRSE, LLP 2014-1-PL01-KA101-000753 (program Erasmus Plus).

2013- Università degli Studi dellaTuscia, Viterbo, Włochy, Program wymiany kadry akademickiej (Erasmus).

2013- Parco Letterario Tomasi di Lampedusa, Palermo,  Sicily – a chain of civilisations (szkolenie z zakresu dziedzictwa kulturowego), grant FRSE LLP 2012-3-PL1-COM02-33220 (program Comenius).

2006- badania z zakresu filozoficzno-literackiego dorobku we wczesnonowożytnych państwach włoskich, Sapienza Università di  Roma.

2004- Uniwersytet Alberta Ludwika we Fryburgu Bryzgowijskim, Niemcy. Stypendium Deutcher Akademischer Austausch Dienst, program wymiany dla studentów.