logo_kolaOpiekun Naukowy Koła: dr Małgorzata Jasińska

 

Zarząd Koła:

 

Przewodnicząca Valentyna Bielova
Zastępca Dmytro Klymenko
Sekretarz Daria Sadowska




Historia i działalność Koła


Dzieje Koła

Studenckie Naukowe Koło Językoznawców ukonstytuowało się 30 marca 1998 roku i działa przy Zakładzie Językoznawstwa Instytutu Filologii Polskiej. Skupia corocznie studentów filologii polskiej. Jest emanacją Studenckiego Koła Polonistów, które powstało 5 lat wcześniej. Pierwszym opiekunem Koła była dr hab. Krystyna Wojtczuk, profesor nadzwyczajny Akademii Podlaskiej, a następnie funkcję tę pełniły także: dr Violetta Machnicka, dr Agnieszka Wierzbicka-Olejniczak, dr Joanna Kuć, a w chwili obecnej dr Małgorzata Jasińska.

Działalność Koła skupia się wokół szeroko pojętego językoznawstwa polonistycznego i slawistycznego. Studenci polonistyki działający w Kole mają okazję rozwijać swoje zainteresowania, brać udział w konferencjach i seminariach nie tylko w kraju, ale i za granicą. Poza przedsięwzięciami czysto naukowymi czynnie biorą udział w życiu kulturalnym naszej Uczelni.

 

Podstawowe cele i zadania

 

Podstawowe cele pracy Koła, to prowadzenie badań w zakresie językoznawstwa oraz badań interdyscyplinarnych, udział w konferencjach i seminariach naukowych, udział w życiu kulturalnym Instytutu i Uczelni, oraz publikacje zarówno w tomach zbiorowych, jak i czasopismach.
Przynależność do Studenckiego Koła Naukowego Językoznawców umożliwia studentom uczestnictwo w wielu ciekawych wycieczkach, mających na celu, prócz rekreacji, poznania interesujących osób, miejsc, zabytków oraz dorobku kulturalnego nie tylko społeczeństwa polskiego. Wyprawy te obfitują w niezapomniane wrażenia i bogactwo doświadczeń.

 

Zgłoszenia

 

Koło Naukowe Językoznawców, działające przy Instytucie Filologii Polskiej w Akademii Podlaskiej, serdecznie zaprasza wszystkich zainteresowanych do współpracy. Jeśli interesujesz się:

  • prowadzeniem badań obejmujących funkcjonowanie języka w różnych warunkach społecznych i kulturowych;
  • prowadzeniem obserwatorium językowego i badań w terenie;
  • rozwijaniem umiejętności językowych;
  • poszukiwaniem praktycznych zastosowań wiedzy z zakresu językoznawstwa;
  • szeroko pojętą literaturą i kulturą;

zapraszamy na nasze spotkania.

 

 

Prosimy o kontakt mailowy, telefoniczny lub osobisty.

 

Wydział Humanistyczny

Instytut Filologii Polskiej i Lingwistyki Stosowanej

 

e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.