mgr Dominika Niemyjska
dr Paulina Mistal
ORCID
https://orcid.org/0000-0002-1549-2023
Wykształcenie i kwalifikacje
2024 – doktor nauk humanistycznych w dyscyplinie językoznawstwo na Uniwersytecie Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie – temat rozprawy doktorskiej „Interakcja językowa z osobami ze spektrum autyzmu za pomocą technologii komunikacji zdalnej” promotor: dr hab. Tomasz Woźniak, prof. nadzw. UMCS
2018-2022 – studia doktoranckie w zakresie językoznawstwa w Katedrze Logopedii i Językoznawstwa Stosowanego na Wydziale Filologicznym UMCS w Lublinie
2016-2018 – logopedia z audiologią spec. kliniczna, stacjonarne studia magisterskie, II stopnia, Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie
2013-2016- logopedia z audiologią, stacjonarne studia licencjackie, I stopnia, Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie
CZŁONKOSTWO W TOWARZYSTWACH NAUKOWYCH:
Członek komisji rewizyjnej Polskiego Towarzystwa Logopedycznego (od 2021)
Sekretarz Polskiego Towarzystwa Logopedycznego Oddziału Lubelskiego (od 2018)
dr Sofia Kamińska
Absolwenci kierunku filologia angielska mają przygotowanie ogólnohumanistyczne i filologiczne, posiadają ogólne wykształcenie językoznawcze, są specjalistami w zakresie praktycznej znajomości języka obcego. Absolwent studiów drugiego stopnia uzyskuje prawo do kontynuowania rozwoju naukowego w szkole doktorskiej.
Absolwenci specjalności język angielski w biznesie z translatoryką odznaczają się wysoką kompetencją lingwistyczną (poziom biegłości C2 Europejskiego Systemu Opisu kształcenia Językowego Rady Europy) w mowie i piśmie w zakresie języka angielskiego. Legitymują się odpowiednim poziomem wiedzy w zakresie translatoryki oraz języka fachowego – biznesowego.
Absolwenci specjalności nauczycielskiej* posiadają poszerzoną wiedzę z zakresu dydaktyki oraz umiejętność posługiwania się biegle językiem angielskim. Wyposażeni są w wiedzę z zakresu językoznawstwa i literaturoznawstwa, a także w praktyczne umiejętności językowe z zakresu języka angielskiego. Interdyscyplinarny charakter studiów daje solidne podstawy do dalszego kształcenia w różnych dziedzinach, jak również możliwość kształtowania wielu umiejętności praktycznych, zwłaszcza w szczególnej misji jaką jest zawód nauczyciela. Specjalność nauczycielska umożliwia uzyskanie uprawnień do wykonywania zawodu nauczyciela przedmiotu język angielski.
*O przyjęcie na tę specjalność mogą ubiegać się wyłącznie absolwenci studiów pierwszego stopnia, którzy nabywali uprawnienia do wykonywania zawodu nauczyciela przedmiotu język angielski w oparciu o standardy kształcenia przygotowującego do wykonywania zawodu nauczyciela.
Specjalności wybierane są przez studentów od drugiego semestru.
Uczelnia zastrzega sobie prawo do nieuruchomienia kierunku lub specjalności w przypadku zbyt małej liczby chętnych.
Filologia polska to kierunek, który umożliwia studentom wszechstronny dostęp do rozległej wiedzy humanistycznej (język i literatura), jak też daje praktyczne kwalifikacje i sprawności poszukiwane na współczesnym rynku pracy. Podczas zajęć warsztatowych i laboratoryjnych student zyskuje szeroką wiedzę filologiczną oraz zdobywa konkretne sprawności zawodowe: medialne, redakcyjno-edytorskie oraz nauczycielskie. Uzyskane kwalifikacje umożliwiają absolwentowi podjęcie pracy w nowoczesnej oświacie, sektorze administracji, biznesie, mediach, agencjach reklamowych i PR oraz w wydawnictwach. Absolwent studiów drugiego stopnia uzyskuje prawo do kontynuowania rozwoju naukowego na studiach doktoranckich.
Specjalność kreatywne pisanie i copywriting. Absolwent jest wyposażony w konkretne sprawności w zakresie kreacji wizerunku, reklamy oraz tworzenia scenariuszy wydarzeń medialnych, artystycznych, kulturalnych i biznesowych. Jest gotowy do podjęcia pracy w sektorze współczesnych mediów, reklamy i biznesu. Specjalność przeznaczona dla osób kreatywnych oraz aktywnych publicznie.
Specjalność nauczycielska. Absolwent uzyskuje uprawnienia do wykonywania zawodu nauczyciela przedmiotu język polski i język polski jako obcy i jako drugi.
O przyjęcie na tę specjalność mogą ubiegać się wyłącznie absolwenci studiów pierwszego stopnia, którzy nabywali uprawnienia do wykonywania zawodu nauczyciela przedmiotu język polski w oparciu o standardy kształcenia przygotowującego do wykonywania zawodu nauczyciela.
Specjalności wybierane są przez studentów od drugiego semestru.
Kierunek jest adresowany do osób, które ukończyły studia licencjackie z logopedii, logopedii z audiologią lub kierunków pokrewnych, nabywali uprawnienia do wykonywania zawodu nauczyciela w oparciu o standardy kształcenia przygotowującego do wykonywania zawodu nauczyciela i chcą zdobyć pełne kwalifikacje zawodowe.
Studia drugiego stopnia (magisterskie) są studiami stacjonarnymi o profilu praktycznym i trwają 4 semestry. Umożliwiają poszerzenie wiedzy z zakresu zachowań językowych, zaburzeń mowy, słuchu, zaburzeń centralnego przetwarzania słuchowego, metodologii badań logopedycznych oraz nabycie wielu umiejętności praktycznych. Realizowany jest także moduł psychologiczno-pedagogiczny przygotowujący do wykonywania zawodu nauczyciela.
Proponujemy dwie specjalności: neurologopedyczną i gerontologopedyczną, które umożliwiają zdobycie specjalizacji najbardziej poszukiwanych na rynku pracy.
Oferujemy bardzo atrakcyjne warunki studiowania – nowy i nowocześnie wyposażony budynek Wydziału Nauk Humanistycznych, w którym mieści się Ośrodek Logopedyczny i Studencka Poradnia Logopedyczna, w sąsiednim budynku świetnie wyposażona, nowoczesna Biblioteka Główna, obok Centrum Diagnozy i Terapii Logopedycznej. Znakomita kadra naukowa, doświadczeni logopedzi praktycy i lekarze gwarantują doskonałe przygotowanie zawodowe.
Absolwent studiów II stopnia logopedii jest przygotowany także do prowadzenia badań naukowych i kontynuowania edukacji na studiach doktoranckich oraz do zdobywania odpowiednich specjalizacji regulujących awanse zawodowe pracowników służby zdrowia.
Ukończenie studiów stanowi podstawę do zatrudnienia we wszystkich placówkach logopedycznych resortu oświaty i zdrowia, mediach oraz prowadzenia prywatnej działalności w ramach usług logopedycznych.
Uczelnia zastrzega sobie prawo do nieuruchomienia kierunku lub specjalności w przypadku zbyt małej liczby chętnych.