Opiekun naukowy koła:

Zarząd Naukowego Koła Logopedycznego:

Aleksandra Abramowicz – przewodnicząca NKL (Logopedia z audiologią II stopień I rok)

Malwina Bućko (Logopedia z audiologią, I stopień III rok)

Karolina Goławska (Logopedia z audiologią, I stopień III rok)

Liczba członków koła – 23 osoby

Naukowe Koło Logopedyczne działa przy Ośrodku Logopedycznym już od 2002 roku. Jego założycielem jest dr hab. Alina Maciejewska, prof. UPH. Członkami Koła są studenci Filologii polskiej z/s język polski z logopedią, studenci Logopedii z audiologią oraz studenci różnych kierunków pedagogicznych naszej uczelni. Członkowie Naukowego Koła Logopedycznego angażują się w poznawanie warsztatu pracy logopedy i zgłębiają wiedzę z zakresu logopedii poprzez współpracę z Oddziałem Terenowym Polskiego Towarzystwa Logopedycznego w Siedlcach. Dowodem ich aktywności poznawczej jest udział w spotkaniach, warsztatach, wykładach organizowanych przez OT PTL.

Celem działalności NKL jest: rozwijanie zainteresowań naukowych w zakresie logopedii szkolnej, klinicznej, artystycznej, neurologopedii, gerontologopedii, rozwijanie umiejętności badawczych i praktycznych osób zainteresowanych pracą w zawodzie logopedy lub pracą z osobami z zaburzeniami mowy, własny rozwój świadomości metajęzykowej.

Członkowie Koła uczestniczą w krajowych logopedycznych konferencjach naukowych oraz biorą czynny udział w studenckich konferencjach naukowych. Aktywnie angażują się w badania naukowe prowadzone w Ośrodku Logopedycznym, prowadzoną tam działalność tj. organizacja konferencji naukowych, wykładów otwartych, seminariów naukowych.

Praca w Kole pozwala studentom na:

• rozwijanie zainteresowań naukowych z zakresu komunikacji językowej i jej zaburzeń,
  • pogłębianie i weryfikację wiedzy w praktyce (prace badawcze),
  • rozwijanie własnych umiejętności komunikacyjnych przydatnych w zawodzie nauczyciela (np. praca nad emisją głosu i dykcją),
  • poznawanie praktyki logopedycznej,
  • poznawanie metod wspomagających terapię logopedyczną,
  • rozwijanie wiadomości o języku, akwizycji języka i trudnościach językowych w różnych zaburzeniach mowy.

Członkowie NKL biorą czynny (wygłaszanie referatów, prezentacja posterów naukowych) i bierny udział w narodowych i międzynarodowych konferencjach naukowych, organizują i prowadzą spotkania naukowo-szkoleniowe, biorą udział w wykładach otwartych, warsztatach i szkoleniach. Ponadto biorą udział w wizytach studyjnych placówek zajmujących się diagnozą i terapią dzieci i dorosłych z zaburzeniami komunikacji językowej.

Działalność Naukowego Koła Logopedycznego realizowana jest poprzez:

1. Udział czynny i bierny w konferencjach naukowych.

2. Organizowanie i prowadzenie spotkań naukowo-szkoleniowych.

3. Udział w wykładach otwartych i warsztatach:

4. Aktywną współpracę z Ośrodkiem Logopedycznym UPH w Siedlcach oraz Naukowym Osób z Wadą Słuchu – „Surditas”, Siedlcekim Oddziałem Polskiego Towarzystwa Logopedycznego.

Wszystkich chętnych serdecznie zapraszamy do włączenia się

w działalność naszego Kola

Plan pracy 2021